Memoriál Milana Novotného 2009
Přidáno - 26.10.2009 (22:10:40)

Čelákovice – Cucovna dne 06.09.2009

Ve spolupráci s OMS Karlovy Vary a díky aktivitě členů MS Čelákovice, v čele s předními kynology v místním MS JUDr.Janem Bartákem a Ivanem Drbohlavem jsme uspořádali letošní MMN.

Již po dvanácté se zadáním titulů CACIT a CACT. Poprvé s CACITem to bylo v roce 1998 v Mělníku. Již po dvanácté podle mezinárodního zkušebního řádu pro polní a vodní práci, který v našem klubu pro MMN přesně přijal podobu IKP.

Byl vybrán výborný terén pro polní i vodní práci, zorganizováno občerstvení, zabezpečen dostatek cen pro vůdce.

Počet 12 přihlášených psů (dostavilo se 10) nebyl proti minulým létům nijak vysoký. Proto byl MMN letos uspořádán jako jednodenní. Ohaři byli rozděleni do dvou skupin.
Posuzovali: 1 skupina - Ing. Václav Vlasák a Pavel Vach
2 skupina – Miroslav Drahota a Vladimír Šmíd

Vzhledem k menšímu počtu přihlášených ohařů byla soutěž organizována jako jednodenní. Ráno proběhla přehlídka exteriéru. Zde většina přítomných ohařů získala známku výborná. Následovaly samotné zkoušky v poli a na vodě. Zde obstáli všichni přihlášení ohaři.

Vyvrcholením, které rozhodlo v nedělní pozdní odpoledne o zadání titulů bylo přehlídkové hledání – schausuche. Do něj postoupili pouze dva ohaři s plným počtem bodů. Ostatní ohaři v nějaké disciplině nezískali známku 4 .

Kromě gratulace všem, kteří obstáli a zejména vítězi a druhému v pořadí k plnému počtu bodů, patří velké uznání Miroslavu Kalíkovi za úspěšnou prezentaci svých tří ohařů.

Celkové výsledky MMN 2009:
1/ Fllo Plameni pas, NKO, V 1, BOB, I.c., 136 b., CACIT, CACT, v. Luděk Müller
2/ Akim od Včelích úlů, NKO, V 3, I.c., 136 b., res. CACIT, res.CACT, v. Jiří Šídlo
3/ Fedra z Klobouckého lesa, NKO,V 1, I.c., 133 b., v. Ivan Drbohlav
4/ Brise du Pied du Mont, NKO, V 2, I.c., 132 b., v. Miroslav Kalík
5/ Silver del Rade Savič, NKO, VD, 1.c., 130 b., v. Miroslav Kalík
6/ Ester z Feblahu, NDRO, V 1,BOB, II.c., 131 b., nejlepší voda, v. Miroslav Kalík
7/ Elizabeth Queen Sirius Nova, VOK, V 1,BOB, BIG, II.c., 126 b., v. Bc. D. Veličková
8/ Hasan z Býchorska, NKO, V 2, II.c., 125 b., v. David Krojidlo
9/ Lohmann´s Otter Fokka, IS, V 1, II.c., 125 b., v. Renata Berlinska (Polsko)
10/ Cindy ze Semického revíru, NKO, II.c., 123 b., v. JUDr.Jan Barták

Věřím, že příští, již 13. Ročník memoriálu Milana Novotného, který se bude konat v polovině září (týden nebo čtrnáct dní před Kleemannovými zkouškami) pravděpodobně v okrese Brno – venkov, bude stejně pěknou přehlídkou ohařů a jejich prací jako ročník letošní.

V Jizerním Vtelně dne 08.09.2009

Ing. Václav Vlasák