Klubové PZ, OMS Klatovy
Přidáno - 30.08.2010 (20:56:42)

Dne 25.8.2010 byly uspořádány klubové podzimní zkoušky Klubu krátkosrstý ohař.
Těchto zkoušek se mohli zúčastnit ohaři všech plemen. Zkoušky se pořádaly ve spolupráci s OMS-Klatovy. Honitbu propůjčilo MS Mířenice – Letovy. Na zkoušky bylo přihlášeno 22 psů, dostavilo se 21.

Po slavnostním zahájení v pěkném prostředí zámeckého parku v Nalžovských Horách pronesl zahajovací řeč ředitel zkoušek Martin Reisinger, který účastníky přivítal a řekl pár slov o honitbě. Poté předal slovo ing. Fialové, která taktéž přivítala účastníky jménem OMS Klatovy.
Pak se již ujal své funkce vrchní rozhodčí Jaroslav Šíma, který také přivítal všechny i jménem klubu KKO.

Po rozlosování do 4 skupin a veterinární prohlídce se všichni rozjeli na určené místa.
Honitba byla zazvěřena pernatou zvěří, která byla i částečně vypuštěna. Kdo měl trochu štěstí, potkal se i se zvěří srstnatou.

Ukončení zkoušek proběhlo opět v zámeckém parku, kde po slavnostních fanfárách proběhlo vyhlášení výsledků.
Po úspěšném vyhodnocení zkoušek byly vůdcům předány poháry a věcné dary. Bylo zřejmé z ohlasu účastníků, že se zkoušky podařili a že tyto zkoušky měly velkou úroveň a reprezentovaly zadání titulu CACT.
Zúčastnilo se 21 psů z toho v první ceně 14, ve třetí ceně jeden a šest neuspělo.

VÝSLEDKY:

1) Leontýnka od Nezdického potoka, VMO, Fialová Zuzana, I.Cena, 300 b, CACT
2) Elizabeth the Queen Sirius Nova, VOK, Veličková Dagmar, I Cena, 292 b, CACT
3) Ela ze Žďárských luk, NDO, MVDr Šimek Frant., I Cena, 289 b, CACT
4) Gazza, NKO, Linhart Jaroslav, I Cena, 289 b, CACT
5) Ajša od Cikánského potoka, NKO, Kotlík Jiří, I Cena, 288 b, res. CACT
6) Norma od Nezdického potoka, NKO, ing Polák Milan, I Cena, 286 b
7) Kim z Ranského letiště, NKO, Čechvala Zdeněk, I Cena, 285 b
8) Argo Náš les, NKO, Šlouf Jan, I Cena, 284 b
9) Brett Zadní lesy, POI, Stošek František, I Cena, 281 b, CACT
10) Asconio di Witigenove, IO, ing. Kahuda Karel, I Cena, 281 b, CACT
11) Orka z Vtelenských polí, NKO, Kolařík Václav, I Cena, 279 b
12) Prety z Cidlinovy špičky, NKO, Helikar Zdeněk, I Cena, 268 b
13) Gery od Milavečských mohyl, NKO, Dufek Jaroslav, I Cena, 268 b
14) Greg od Benatky, NDO, Hynek Václav, I Cena, 267 b, res. CACT
15) Bonett z Chlumína, NKO, Slavíček Roman, III Cena, 243 b

Sbor rozhodčích byl delegován takto :
vrchní rozhodčí: Šíma Jaroslav
rozhodčí: Cikán Jaroslav, Burdová Eva, MVDr Nejdl Josef, Nejdl Pavel, Petrmichl Karel,
Mužák Bohuslav, Procházka Jaroslav, Kieweg Karel

Poděkování patří hlavně ing. Polákovi, Jaroslavu Šímovi a všem, kteří se na přípravě a hladkém průběhu této akce účastnili.

Vrchní rozhodčí Šíma Jaroslav

.