Memoriál Milana Novotného, CACT, CACIT - 8. - 9. 2012
Přidáno - 13.09.2012 (15:20:42)

Ve spolupráci s OMS Brno-venkov a zejména s členem KK OMS Jaromírem Gratclem, připravil náš klub, v čele s panem Stanislavem Šafářem letošní MMN.
Již po patnácté se zadáním titulů CACIT a CACT.
Byly vybrány vynikající terény pro polní i vodní práci, zorganizováno občerstvení rozhodčích vůdců i personálu, zabezpečen dostatek cen pro vůdce.
Na původní počet 15 přihlášených psů (dostavilo se 13- jeden z Ukrajiny, dva z Polska, 10 z ČR), rozdělených do dvou skupin skupin.
Sbor rozhodčích byl mezinárodní – dva hosté ze Slovenska a čtyři rozhodčí z Česka.
Posuzovali:
1 skupina - Ing.Václav Vlasák – HR , Jozef Benovic, Pavel Vach
2 skupina – Mgr. Miroslav Drahota – HR, Vlastimil Polakovič, Josef Rozkošný

V sobotu odpoledne proběhla přehlídka exteriéru. Zde většina přítomných ohařů získala známku výborná. V neděli potom proběhly samotné zkoušky v poli a na vodě. Nastoupilo 12 ohařů, protože třináctý účastník – fena NKO z Polska se začala v sobotu hárat. Obstálo 9 ohařů. Sedm v první ceně a dva ve druhé ceně.

Vyvrcholením, které rozhodlo v nedělní pozdní odpoledne o zadání titulů bylo přehlídkové hledání – schausuche. Do něj postoupily dvě feny s plným počtem bodů.
Titul CACIT nebyl zadán, protože vítězka, ale ani druhá fena v pořadí neměly možnost vystavit pernatou zvěř. Srstnatou zvěř však vystavily opakovaně výborně.

Celkové výsledky MMN 2012:
1/ Aida spod Agátov, NKO, V 1, I.cena 136 bodů, CACT, vedoucí Stanislav Šafář
2/ Ira Moon Eyes, NKO, V 3, I.cena 136 bodů, res.CACT, Leszek Bruckman, Polsko
3/ Keira od Řeky Lomnice , NKO, V 4,I.cena 133 bodů, Ing. Ladislav Kopsa
4/ Fiord Czarny Dwor ze Skolnitego, NKO, V 1, BOB, BIS, I.cena 133 bodů, A. Gapon, Ukrajina
5/ Juno ze Štípek, NKO, V 2, 1.cena 133 bodů, Pavel Večeřa
6/ Willy vom Gestmoor, NKO, V 3, I.cena 136 bodů, nejlepší voda, MUDr.František Karpat
7/ Oki z Vápenek, NKO, VD, I.cena, 133 bodů, Petr Zoubek
8/ Archie z mešinské hájovny, POI, V1,BOB, II.cena, 131 bodů, Bc. Lucie Svobodová
9/ Bayard zpod Agátov, NKO, V 2, II.cena 131 bodů, Martina Rymerová

Věřím, že příští ročník, který se bude konat pravděpodobně v okrese Teplice, bude stejně pěknou přehlídkou ohařů a jejich prací jako ročník letošní.

V Jizerním Vtelně dne 11.09.2012 Ing. Václav Vlasák