Šampion šampionů 2012
Přidáno - 15.01.2013 (20:18:26)

Dne 12. 1. 2013 se v Top Hotelu Praha, v Praze-Chodově, konala soutěž šampion šampionů, pořádaná ČMKU. Do soutěže se mohli přihlásit psi všech plemen s titulem šampion. Ať již to byl český junior šampion, český šampion, český veterán šampion, šampion ČMKU, mezinárodní šampion krásy nebo mezinárodní výstavní šampion. Soutěž byla otevřena pro všechny jedince zapsané v plemenných knihách FCI. Stejně tak se mohl soutěže zúčastnit i jedinec, který již dříve titul Šampion šampionů získal.

Posuzování probíhalo dvoukolově v každé z deseti skupin FCI, jedenáctou skupinou byla národní a neuznaná plemena. Do finále nastoupili pouze vítězové deseti skupin FCI. Zde skupina pěti rozhodčích, každý zvlášť, stanovila své pořadí psa číslem od jedné do deseti. Jejich pořadí se sčítalo. Pes s nejnižším počtem umístění se stal vítězem.

Velkého úspěchu ve skupině VII. FCI dosáhl chovný pes z našeho klubu, vítěz CSV 2011 Bruno z Tomešova dvora, majitele Michala Sokola, předvedený Nikolou Tomešovou, když v konkurenci devíti plemen skončil na třetím místě.

V této skupině se stal vítězem irský setr Abandinus Elimar Doubrava, na druhém místě skončil český fousek Herkules z Těšínovských buků. Na čtvrtém MOK Inga z Panských lesů a na pátém VMO Kalle v.d Stommeerpolder. Velký zájem ze strany diváků o ohaře a úspěch skupiny VII. FCI podtrhlo závěrečné umístění irského setra na celkovém druhém místě. Vítězem celé soutěže se stal zástupce skupiny II.FCI – novofundlandský pes King of Helluland Feel the Win, chovatelů ze Slovenska.

Ing. Václav Vlasák