Klubové podzimní zkoušky ohařů
Přidáno - 28.10.2007 (21:43:20)

Klubové podzimní zkoušky ohařů
OMS Praha – východ
Honební společenstvo Nehvizdy
dne 27.10.2007

V sobotu dne 27.10.2007 se tradičně, téměř na začátku lovecké sezony na drobnou zvěř, konaly Klubové PZ ohařů se zadáním titulu CACT. Byly uspořádány ve spolupráci s OMS Praha - východ.

Pozvánku k uspořádání pro ohaře nejrozšířenějších zkoušek upotřebitelnosti jsme dostali od Honebního společenstva Nehvizdy u Prahy. Jelikož máme povědomost o výborném zazvěření honitby jak pernatou, tak srstnatou zvěří rádi jsme ji přijali a udělali dobře.
Na zkoušky se dostavilo 9 ohařů. Přihlášeno bylo 13 ohařů. Posuzováno bylo ve dvou skupinách:

Čísla losů 1 – 4 posuzovali: Vladimír Hruška, JUDr. Jan Barták
a Bohuslav Mužák
Čísla losů 5 – 9 posuzovali: Pavel Vach, Vladimír Šmíd a Václav Charvát

Výsledky byly následující: V I.ceně obstálo 6 ohařů, ve třetí ceně jeden ohař a dva ohaři neobstáli.

Přehled výsledků:

Jméno ohaře a plemeno            Vůdce                     Cena           Body         Pořadí         Pozn.

Catty od Valovské homole  ČF   Václav Berka           I.                 300            1                 CACT
Duna z Remízu     NDlO              Jaroslav Hazdra      I.                 290            2                 CACT
Gerta od Štítarského rybníka NKO  Václav Šantrůček    I.           286            3                 CACT
Questr od Pstruží říčky, MMO      Jana Šmídová          I.                278            4                 CACT
Majka z Cidlinovy špičky, NKO    Zdeněk Pokorný      I.                276             5          res.CACT
Rennie z Chlumína, NKO            Zdeněk Paur            I.                265             6
Ajna z Račí zátoky, VOK                Pavel Havel             III.               241             7                 hled.2
Freja z Mešinské hájovny, POI    Jiří Drábek               0                 0                                     odvolal
Chat z Hradištské myslivny          Václav Beran          0                  0                                    posluš. 0

Podle výše uvedených výsledků byly zkoušky velmi úspěšné. Počasí bylo velice sychravé a trochu chladnější.
Protesty nebyly podány. Výkony rozhodčích byly na vysoké úrovni. Chování vůdců také. Společenská úroveň byla vysoká.

Zkoušky byly dobře připraveny, za což patří Honebnímu společenstvu v Nehvizdech a zejména jeho hlavním tahounům Miloši Kuželovi, Jaroslavu Kuželovi a také Ing.Otovi Miškovskému velký dík.
Zástupci KKO přijali velkorysou nabídku Honebního společenstva v Nehvizdech u Prahy, uspořádat podzimní klubové zkoušky se zadáním titulu CACT ve stejném revíru a přibližně i termínu v roce 2008.

V Jizerním Vtelně dne 28.10.2007 Ing. Václav Vlasák
vrchní rozhodčí