Ohaři v Katedrále Sv. Víta
Přidáno - 27.04.2013 (21:16:07)

Při příležitosti oslav 90. výročí založení myslivecké organizace v tehdejším Československu a zahájení 60. generálního zasedání Mezinárodní rady pro myslivost a ochranu zvěře (CIC) za účasti hostů téměř z celého světa pořádaných ČMMJ v areálu Pražského hradu v pátek 26. 4. 2013 byli přítomni i kontinentální ohaři.

Společně se sokolníky stáli čestný špalír při příchodu slavnostního průvodu do Svatovítské katedrály. Po ukončení Svatohubertské mše, kterou celebroval arcibiskup pražský, pan kardinál Dominik Duka, vyprovázeli účastníky špalírem přímo v katedrále. Vyvrcholením akce bylo krátké zastavení a pozdrav s panem kardinálem, který společnou fotografií a stiskem ruky podpořil mysliveckou kynologii.

Na závěr je potřeba poděkovat všem kynologům, kteří bez nároku na jakýkoliv honorář přispěli k významné a důstojné propagaci myslivosti, kynologie a hlavně kontinentálních ohařů.

V Praze 28. 4. 2013, Ladislav Kopsa

Ohaři ve Svatovítské katedrále