Klubové podzimní zkoušky - CACT, Klatovy
Přidáno - 05.09.2013 (14:29:39)

Dne 28.8.2013 byly uspořádány klubové podzimní zkoušky klubu krátkosrstý ohař.
Těchto zkoušek se mohli zúčastnit ohaři všech plemen. Zkoušky se pořádaly ve spolupráci s OMS-Klatovy. Konaly se na okrese Klatovy v honitbě Mířenice – Letovy. Na zkoušky bylo přihlášeno 14 psů, dostavilo se 13.

Po zahájení pronesl zahajovací řeč ředitel zkoušek Reisinger Martin, který účastníky přivítal již na devátém ročníku pořádaných těchto zkoušek a řekl pár slov o honitbě. Poté předal slovo Jaroslavu Šímovi který přivítal účastníky jménem ČMMJ , OMS Klatovy a klubu KKO a pak se ujal své funkce vrchního rozhodčího.

Po rozlosování do 3 skupin a veterinární prohlídce se všichni rozjeli na určené místa.

V honitbě byla zvěř pernatá, která byla i částečně vypuštěna. Někteří měli štěstí a měli i zvěř srstnatou (srnčí, zajíc). Ukončení zkoušek proběhlo v Nalžovských Horách kde po slavnostním zatroubení trubačů, bylo vyhlášení výsledků.

Po úspěšném vyhodnocení zkoušek, byly vůdcům předány poháry a věcné dary. Bylo zřejmé z ohlasu účastníků, že se zkoušky podařili a že tyto zkoušky měly velkou úroveň.

Zúčastnilo se 13 psů z toho v první ceně 10 ve druhé ceně jeden ve třetí ceně jeden a jeden odstoupil

VÝSLEDKY:

1) Adar od Nezdřevského rybníka, MMO,Mužák Bohuslav, CACT – 297 bodů

2) Kora z Dubovských luhov, NKO, Koldínský Václav, CACT - 297 bodů

3) Cent Buremi,  MMO, Burdová Eva, res.CACT – 297 bodů

4) Diana z Temešova dvora,  NKO, Linhart Jaroslav, res.CACT – 294 bodů

5) Orson Svatoborský revír,  VMO, Fialová Zuzana,  CACT – 293 bodů

6) Penelope Svatoborský revír,  VMO, Fialová Lenka ing., 292 bodů

7) Cirda Buremi, MMO, Burda Miloslav, 291 bodů

8) Dirk Buremi, MMO, Černý Václav, 288 bodů

9) Rona od Nezdického potoka, NKO, Flaxa Jindřich, 280 bodů

10) Tiffany Junior od Nezdického potoka, VMO, Fialová Zuzana, 270 bodů

11) Ula Fransto, GS, Stošek František, 261 bodů

12) Mates ze Tchořovic, NKO, Frančík František, III. cena 231 bodů

13 Bastilla Elimar Doubrava, IS, ing. Trčka Stanislav, odvolán

Sbor rozhodčích byl delegován takto:

vrchní rozhodčí: Šíma Jaroslav
rozhodčí: Petrmichl Karel, MVDr Hlaváč Miroslav, Najnar Jiří, MVDr Šimek František, Šlouf Jan, ing. Lhotáková Pavla, čekatel Bc. Brůžková Alena.

Poděkování patří hlavně ing. Polákovi , Jaroslavu Šímovi, pani Šímové která zabezpečovala občerstvení venku, členům MS a všem, kteří se na přípravě a hladkém průběhu této akce účastnili.

Klubové PZ - Klatovy 2013