Klubové podzimní zkoušky ohařů
Přidáno - 15.08.2007 (20:39:35)

V neděli dne 20.05.2007 se netradičně / na jaře / konaly Klubové PZ ohařů. Byly uspořádány ve spolupráci s OMS Mladá Boleslav.

Prvním důvodem k uspořádání v netradičním termínu byly blížící se IKP v Rakousku, pro které musí každý ohař v době přihlášení / do konce června / mít absolvovány ZV a PZ. Druhým důvodem bylo rozložení výcviku mladých ohařů, se kterými vůdci chtějí jít již letos na VZ. A konečně třetím případné využití fen ještě v letní sezoně k chovu.

Samozřejmě jako pořadatelé jsme byli zvědaví jak se zkoušky v jarním termínu povedou. Termín byl plánován již v třetím čtvrtletí minulého roku i s ohledem na vývoj počasí. Teplá zima 2006/2007 však trochu zamíchala karty. Zkoušky z původně plánovaných ozimů, pro jejich výšku, byly přesunuty do jařin a na luka.
Na zkoušky se dostavilo 18 ohařů. Přihlášeno bylo 18 ohařů. Další 3 ohaři byli z důvodu zaslání přihlášky po termínu a také jako nadpočetní odmítnuti.

Posuzováno bylo ve třech skupinách:

Čísla losů 1 – 6 posuzovali: Vladimír Hruška a JUDr. Jan Barták,
čekatel Bc. Václav Vlasák
Čísla losů 7 – 12 posuzovali: Miroslav Drahota a Milan Kazda
čekatel Miroslav Mocek
Čísla losů 13 – 18 posuzovali: Václav Charvát a Ladislav Svoboda

Výsledky byly následující: V I.ceně obstálo 12 ohařů, ve II. ceně 2 ohaři, ve třetí ceně jeden ohař a tři ohaři neobstáli

Přehled výsledků:

Jméno ohaře a plemeno Vůdce Cena Body Pořadí Pozn.

Melancholie z Taranky, BO Josef Jíra I. 297 1
Janka z Vápenek,MOK Ing. Jiří Formánek I. 294 2
Ex Boleslavské Písč.,NKO Josef Jarolím I. 291 3
Tix z Kvítele, NKO Josef Novák I. 289 4
Arys ze Borovské fořt.,NKO Lumír Růžička I. 289 5
Flik z Visálku, NKO Josef Hendl I. 283 6
Cora z Drnov. rovin,NKO František Živný I. 280 7
Beata z Lastrovce, MOK Barbora Kalná I. 277 8
Fero z Býchorska, NKO Josef Havel I. 275 9
Kira z Cidlinovy špičky,NKO Zdeněk Helikar I. 270 10
Asta od Propasti, MOK Zdeněk Paur I. 267 11
Fedra z Klob. Lesa, NKO Ivan Drbohlav I. 261 12

Fero z Visálku, NKO Jiří Plocek II. 255 13 přin.1
Linda z Cidlin. špičky,NKO Zdeněk Helikar II. 246 14 přin.1

Axa Alma Mona, NKO Pavel Havel III. 231 15 hled.2

Betty Tekovský dvor,VOK Petr Bušanský 0 0 16 voda 0
Maskot z Bilice,NKO Jaromír Gratcl 0 0 17 vl.zaj.0
Dar z Tichého ml., NDRO Josef Švejda 0 0 18 odvolal

Podle výše uvedených výsledků byly zkoušky velmi úspěšné. Počasí bylo velice slunečné a teplé. Odpoledne bylo teplo až úmorné.
Protesty nebyly podány. Výkony rozhodčích byly na vysoké úrovni. Chování vůdců také. Společenská úroveň byla vysoká.
Na zkouškách vedli tři vítězové MKP, kteří svou přítomností a výkony svých ohařů dodali zkouškám potřebný lesk.
Zkoušky byly dobře připraveny, za což patří MS Stařechov velký dík.

V Jizerním Vtelně dne 21.05.2007 Ing. Václav Vlasák
vrchní rozhodčí