Memoriál Jindřicha Steinitze 2008
Přidáno - 11.08.2008 (19:04:26)

Ve dnech 9. a 10. 8. 2008 pořádal Klub chovatelů německých krátkosrstých ohařů 23. ročník Memoriálu Jindřicha Steinitze se zadáním titulů CACIT a CACT.
Centrum soutěží bylo v Úštěku v Severočeském kraji.

Soutěž se koná každý druhý rok, skládá se z práce ohaře na poli a ve vodě a zkouší se dle platného zkušebního řádu pro MPK, při polních disciplínách se navíc zkouší přinášení srstanté zvěře na dálku v poli dle zkušebního řádu pro PZ.

Na tuto akci bylo přihlášeno 22 soutěžících. Převážná část byla z ČR, po jednom zástupci měli Rakušané (Georg Prantl s Korou von Estarhazyhof) a Němci (Markus Illert s Renou von Gleistal).
Z celkového počtu psů 3 neostáli (2 x klid před pernatou, 1 x dohledávka kachny).
Dvanáct soutěžících dokončilo soutěž v I. ceně, dva v II. ceně a 5 v III. ceně.
Oba zahraniční účastníci předvedli se svými fenkami velmi pěknou práci. Georg Prantl s Korou dokončili soutěž s vysokým počtem 336 bodů, ale dvojka z ochoty na hluboké vodě je zařadila do druhé ceny.
Markus Illert s Renou von Gleistal "zaváhali" pouze na disciplínách postupování a klid před zvěří pernatou - celkově I. cena  3. místo a 341 bodů.
Vítězem MJS se stal Josef Hendl s Flikem z Visálku, obdrželi I. cenu, 343 bodů, CACT a zároveň také ocenění za nejlepší práci v poli.
Na druhém místě se umístil Josef Hauf s Uranem z Kvítele - I. cena, 341 bodů, res. CACT.
Třetí místo patřilo již zmiňované dvojici Markus Illert s Renou von Gleistal - I. cena, 341 bodů.
Ocenění za nejlepší práci ve vodě po zásluze získal Fat od Nezdického potoka vedený Vladimírem Mrázem.

Děkujeme členům klubu - Josefu Hendlovi, Josefu Haufovi, Milanu Hančovi, Josefu Plzákovi a Luďku Müllerovi - a jejich NKO za výbornou reprezentaci klubu a přejeme hodně úspěchů při dalších kynologických akcích zejména na Memoriálu Richarda Knolla.

.

"Litoměřičáci" - Daniel Křivan, Josef Hendl, Olga Hrabáková, Josef Hauf, Martin Fencl, Milan Hanč

Výsledková listina 23. ročníku MJS584 kB