Zemřel Daniel Křivan

3.6. 1935 – 21. 2. 2022

Výborný dlouholetý cvičitel ohařů, vůdce na zkouškách od vloh po všestranné, také MRK, MKP a IKP, Později rádce mladým kynologům. Bývalý člen dozorčí rady našeho klubu. Spolupracoval s výbornými kynology- Josefem Němcem, Josefem Novákem, Josefem Hendlem a řadou dalších. Byl jednou z osobností Litoměřické výcvikové školy. Společně na Litoměřicku každoročně organizovali  zkoušky a výstavy.

Mnohokrát se kvalifikoval na MRK, třikrát tam vedl. Můžeme vzpomenout vynikající feny Cela Lucký Mlýn – vítězka porovnávacích zkoušek, Aida z Točánku – druhá na MKP,  Hera z Keblouky – schausuche na IKP, Franzi vom Lauch – šestá na MKP, Bona z Visálku – schausuche na IKP. Také měl velký podíl na výcviku německého psa Dachs vom Schweezer Moor.

Německé krátkosrsté ohaře choval ve dvou chovatelských stanicích. V minulém století v chs z Točánku. Ve století současném chs z Visálku.

Dosud jediný Čech, který dvakrát startoval na IKP a dvakrát se dostal do schausuche.

Čest jeho památce!

V Jizerním Vtelně dne  22. února 2022                                                  Ing. Václav Vlasák